Новини 19:45

Україна готує новий позов до Росії у Європейський суд з прав людини

Мова йде про шостий за рахунком позов.

Україна продовжує підготовку шостого позову до Російської Федерації у Європейський суд з прав людини, що стосується подій на Донбасі та у Криму в період 2015-2016 років. Скарга буде подана на початку наступного року. Про це заявила заступниця міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

За її словами, позов, подання якого мало відбутись у цьому році, наразі перебуває на стадії підготовки.

«Шостий позов до ЄСПЛ ще не поданий, ми поки на стадії підготовки, акумулюємо всю інформацію. Думаю, що на початку наступного року шостий позов буде поданий», — сказала вона, додавши, що Мін'юст при підготовці позову «пише хронологію подій». Таким чином, ЄСПЛ може прийняти рішення розділити документи на дві частини: донбаську і кримську.  

Читайте також: Карпюк і Клих підписали документи для підготовки позову в ЄСПЛ

Севостьянова пояснила, що відсутність поспіху з подачею чергового позову пояснюється тим, що Україна сфокусувалася на перших двох позовах, які суд вже почав розглядати.

«Дуже важливо для нас показати якісну позицію по першому і другому позовами, за якими почалася робота, суд почав їх розглядати. Для нас пріоритетно підготувати матеріали, щоб на перших етапах відстояти всі позиції», — наголосила вона.

Заступниця міністра зазначила, що за новим позовом збирається великий масив інформації, який вимагає обробки, і правоохоронні органи України активно надають доказову базу.

Нагадаємо, адвокати, що представляють інтереси Януковича, напередодні повідомили, що українська держава має відшкодувати Януковичу та його родині юридичні витрати на процеси в судових інстанціях ЄС на суму загалом понад 6 мільйонів гривень. Міністерство юстиції України спростувало зазначену інформацію та заявило, що «не існує жодних рішень іноземних судів (...) щодо стягнення будь-яких коштів з України на користь Януковича В.Ф. або його родини». Однак у Європейському суді підтвердили, що Україна програла апеляцію щодо виплати колишньому президенту та його сину компенсації за витрачені на судовий процес кошти.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...