Новини 20:29

НАБУ завершило розслідування у справі розкрадання держкоштів посадовцями Укрзалізниці

Мова йде про так звану «справу болтів і гайок».

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою службових осіб "Укрзалізниці" та комерційних підприємств у заволодінні коштами залізниці під час проведення тендерних закупівель. Про це повідомив Про це повідомив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у Facebook.

«Слідством з’ясовано, що службові особи Укрзалізниці в результаті здійснення у 2015 році державної закупівлі елементів кріплень для залізничної колії за попередньою змовою із службовими особами комерційних підприємств, володіючи інформацією про реальну ринкову вартість предмету закупівлі, умисно та всупереч інтересам державного підприємства акцептували попередньо узгоджені, завищені на суму понад 20 млн. грн. цінові пропозиції одного з цих комерційних підприємств та зловживаючи своїм службовим становищем, перерахували відповідні кошти на його розрахункові рахунки», - йдеться у повідомленні.

«Отримавши ці гроші, службові особи комерційного підприємства легалізували їх походження шляхом подальшого перерахування на рахунки фіктивних підприємств за нібито отримані послуги, ухилившись при цьому від сплати податків. Уже після реорганізації Укрзалізниці у акціонерне товариство у 2016 році ті ж особи продовжили діяти за цією ж схемою, поставивши собі за мету заволодіння державними коштами на суму вже понад 43 млн гривень», - розповів Холодницький.

Читайте також: Посадовців Укрзалізниці викрили на розкраданні коштів в особливо великих розмірах

За його словами, відповідну цінову пропозицію було знову акцептовано тендерним комітетом, але на заваді зловмисників стали антимонопольні органи, рішенням яких результати закупівель анульовано за скаргою добросовісного учасника.

«Утім, це не виключає відповідальності службових осіб Укрзалізниці та комерційних підприємств за скоєння закінченого замаху на заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Зібрані детективами докази антикорупційними прокурорами визнано достатніми для складання та направлення до суду обвинувального акту. Після завершення виконання вимог ст. 290 КПК України (ознайомлення сторони захисту із матеріалами досудового розслідування) обвинувальний акт буде спрямовано до суду», - повідомив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, раніше Холодницький повідомляв, що антикорупційні органи розслідують низку кримінальних проваджень щодо оператора української залізниці ПАТ «Укрзалізниця».

схожі новини

Новини RedTram

Loading...