Новини 14:52

Рішення суду про арешт Курченка набрало законної сили

Відтепер рішення не підлягає оскарженню, і компетентні органи можуть починати його реалізувати.

Апеляційний суд Києва визнав законним і обґрунтованим рішення суду першої інстанції про обрання запобіжного заходу українському бізнесмену-втікачу Сергію Курченку у вигляді тримання під вартою, тепер воно оскарженню не підлягає і дозволяє компетентним органам розпочати його реалізацію. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

"Сторона захисту зазначене рішення (про взяття під варту, - ред.) оскаржила. Однак 18 січня рішення слідчого судді суду першої інстанції в повному обсязі Апеляційним судом Києва визнано законним та обґрунтованим і в подальшому оскарженню не підлягає. Таким чином поставлено крапку в прийнятті з боку Генеральної прокуратури України заходів процесуального забезпечення міжнародного розшуку С. Курченка, що дозволяє іншим компетентним органам їх реалізувати", - наголошується в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що заходи щодо здійснення міжнародного розшуку Курченка й притягнення його до кримінальної відповідальності тривають.

Нагадаємо, Сергій Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

3 січня слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнив повторне клопотання ГПУ про арешт Курченка.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...