Новини 19:49

Порошенко обговорив із президентом Європарламенту надання торговельних преференцій Україні

Також ішлося про перспективи завершення Євросоюзом процедур, необхідних для запровадження безвізового режиму для громадян України.

Президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови привітав Антоніо Таяні з обранням на посаду президента Європарламенту. Про це йдеться у повідомленні прес-служба глави держави.

"Президент України закликав Європейський Парламент підтримати пропозицію Європейської Комісії щодо надання Україні автономних торговельних преференцій з метою сприяння подальшій диверсифікації українського експорту в умовах економічного тиску з боку Російської Федерації", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Порошенко висловив сподівання на продовження рішучої підтримки з боку Європарламенту України у питанні відновлення територіальної цілісності та поглиблення відносин з ЄС.

Читайте також: У Європарламенті розглядають розширення торговельних преференцій для України – МЗС

Сторони обговорили перспективи завершення Євросоюзом процедур, необхідних для запровадження безвізового режиму для громадян України, а також набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Порошенко подякував Європарламенту за дотримання політики невизнання анексії Росією Криму та звернувся з проханням активно протидіяти репресіям та порушенням прав людини Росією щодо громадян України, в тому числі кримських татар, а також сприяти звільненню всіх незаконно утримуваних на території Російської Федерації заручників.

Нагадаємо, 17 січня новим очільником Європейського парламенту став лідер правоцентристської Європейської народної партії Антоніо Таяні.

Також нагадаємо, що восени 2016 року Європейська комісія прийняла пропозицію українських виробників і висловила готовність збільшити квоти для експорту деяких видів української продукції на європейський ринок. Зокрема, мова йшла про розширення квот на експорт українського зерна, томатів, меду, добрив, взуття, електрообладнання і металопродукції. Про наміри щодо виділення Україні додаткових торговельних преференцій стало відомо наприкінці липня 2016 року після зустрічі Сесілії Мальмстрьом з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Перед цим віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла в інтерв'ю Тижню, що з огляду на російські обмеження Україна звернулася до Євросоюзу з проханням про автономні торговельні преференції.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...