Новини 17:35

Євросуд із прав людини зобов'язав Росію виплатити учасникам акцій протесту €183 тис.

На сьогоднішній день на розгляді у суді перебувають понад 80 заяв про порушення права на свободу зібрань у РФ.

Європейський суд із прав людини задовольнив позов 23 росіян, які скаржилися на відмову російської влади погоджувати масові заходи з подальшим переслідуванням учасників цих акцій. Про це повідомила Російська служба BBC.

Згідно з повідомленням, суд у Страсбурзі визнав дії російської влади такими, що обмежують право на свободу зібрань. За рішенням Євросуду Москва зобов'язана виплатити позивачам у цілому 183,5 тис. євро.

У зверненні до суду зазначалося, що в період з 2009 по 2012 роки російська влади перешкодила проведенню 28 масових акцій, а їх організаторів і учасників піддали затриманням і судовим переслідуванням. У скарзі, яку задовольнив ЄСПЛ, йдеться, що на сьогоднішній день на розгляді у суді у Страсбурзі перебувають понад 80 заяв про порушення права на свободу зібрань у Росії.

Читайте також: За рік Україна програла понад тисячу справ у Європейському суді з прав людини

Нагадаємо, в грудні 2016 року Європейський суд із прав людини задовольнив позов громадян Грузії, депортованих із Росії восени 2006 року і зобов’язав Москву виплатити 70 тисяч євро особам, чиї права були порушені під час депортації.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...