Новини 13:41

Остап Семерак: Легалізацію бурштинового бізнесу ускладнює криміналізація цього сектору економіки

За його словами, з огляду на те, що рішення про легалізацію ухвалюються на рівні центральних органів влади та на рівні облрад і бізнесово-політичний інтерес останніх дуже складний, отримати їхню згоду фактично неможливо.

Легальний видобуток бурштину існує, хоча він порівняно з нелегальним невеликий. Законодавчі умови для легалізацію цього бізнесу прописані в законодавстві, але немає реальних фізичних умов для їх втілення. Про це в інтерв’ю Тижню розповів міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак.

За його словами, з огляду на те, що рішення ухвалюються на рівні центральних органів влади та на рівні облрад і бізнесово-політичний інтерес останніх дуже складний, отримати їхню згоду фактично складно.

«Якщо припустити, що інвестор збере всі довідки, приїде в ліс, попробує загородити територію та почати видобуток, ми розуміємо, що це може призвести до фізичного кримінального протистояння із застосуванням навіть вогнепальної зброї. Тому, не перекладаючи відповідальності на когось, ми повинні чітко сказати правду: криміналізація згаданого сектору економіки ускладнює легалізацію процесу. Але цей виклик ми намагаємось долати. Сьогодні вживаються заходи, на цих територіях проводяться спецоперації правоохоронних органів…Мусимо вдосконалювати законодавство», - сказав Семерак.

За словами міністра, щодо вдосконалення законодавства Мінприроди зробило великий крок уперед, але бракує партнера в особі керівника Держслужби геології та надр, якого досі немає (посада вакантна, конкурс не оголошений).

«І я очікую, що на цю посаду прийде людина свіжих реформаторських поглядів, не уражена корупційними бацилами, підхопить ті напрацювання, які є в нас і міжнародних партнерів, та імплементує реформу. З міністерського боку вона готова й передбачає прозорі, відкриті, конкурентні конкурси з продажу будь-якого спецдозволу на добування копалин: нафти, газу, піску, бурштину, глини. Законодавство чітко виписане, правила існують, очевидно, їх треба модернізувати, але писати спеціальний закон під бурштин не треба. Інакше нам доведеться робити це окремо під усі елементи таблиці Мєндєлєєва», - розповів він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...