Новини 07:39

Тука прокоментував заяву бойовиків щодо транспортної блокади Донбасу

У разі взяття під контроль українських підприємств на території ОРДіЛО - це буде прямим порушенням Мінських домовленостей.

Якщо бойовики візьмуть під контроль підприємства української юрисдикції на тимчасово окупованих територіях Донбасу в межах висунутих ультиматумів українській владі - то це буде прямим порушенням Мінських домовленостей. Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука у вівторок, 28 лютого.

«Недоторканність українських підприємств, зокрема і «Укрзалізниці», було умовою, досягнутим під час переговорів у Мінську. Тобто, якщо зараз ми будемо свідками того, що українські підприємства, які зареєстровані на території України, будуть взяті під, як це вони сказали, зовнішнє управління, то це буде пряме порушення Мінських домовленостей», - сказав Тука.

Окрім того, посадовець вважає, що в разі таких дій у цих підприємств не буде майбутнього.

Нагадаємо, напередодні, 27 лютого, терористи зробили заяву щодо транспортної блокади Донбасу. Вони погрожують взяти під контроль підприємства, які зберігають українську юрисдикцію на окупованих територіях, якщо до 1 березня блокада не буде знята.

Як повідомлялося, 27 лютого через блокаду залізниці в Донецьку зупинився метзавод. Єдина доменна піч зупинилася через відсутність залізорудної сировини.

23 лютого на Донеччині зупинила роботу Миронівська ТЕС. 20 лютого Єнакіївський металургійний завод і ПАТ «Краснодонвугілля», які розташовані на окупованій території, зупинили виробництво через блокаду залізничного сполучення в зоні АТО.

Крім того, 14 лютого через блокаду залізниці зупинив роботу Алчевський металургійний комбінат. 

15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. Згодом прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

Як повідомлялося, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, зокрема. Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом стало відомо, що в районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...