Новини 10:25

Тука заявив, що дії Савченко направлені на легітимізацію прямих переговорів із «Д/ЛНР»

Посадовець впевнений, що Росія викорисовує Савченко у своїх цілях.

Поїздка народного депутата Надії Савченко на непідконтрольний Донбас - це спроба легітимізувати прямі переговори з ватажками терористів з метою виведення з процесу Росії і ОБСЄ. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука у вівторок, 28 лютого.

«Росія використовує вчинки Надіі Савченко на свою користь. Здійснюються спроби «легітимізаціі прямих переговорів» з вождями ОРДЛи задля того, щоб підтвердити статус «внутрішнього громадянського конфлікту» та вивести з переговорів і саму Росію і ОБСЄ», - написав Тука.

За його словами, єдине, чого Савченко домоглася від цієї поїздки - отримала листи від українських полонених, оскільки терористи не передавали листи полонених через міжнародні організації.

Нагадаємо, 24 лютого Савченко і керівник Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан прибули до Донецька, а потім до виправної колонії в Макіївці, де перебувають українські полонені. 25 лютого Савченко опублікувала список утримуваних в Макіївці українських заручників, у якому містяться імена 34 українців.

Служба безпеки України опитувала Рубана в Донецькій області в зв'язку з фактом порушення ним встановленого порядку перетину лінії розмежування. 27 лютого йому скасували дозвіл на перетин лінії зіткнення на Донбасі. У СБУ повідомили, що найближчим часом опитають і Савченко.

Раніше народна депутатка Тетяна Ричкова повідомила, що Савченко на Донбасі підбурювала військовослужбовців до повалення влади в Україні. Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк згодом заявив, що отримав підтвердження цієї інформації.

Крім того, в СБУ також відреагували на ці повідомлення, пообіцявши перевірити всі факти.

В СБУ також спростували інформацію Рубана про нібито зірваний обмін полонених.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...