Новини 12:39

Уряд Японії запевняє, що за 20 км від АЕС можна виходити на вулиці

Проведені міністерством науки заміри в зоні від 20 до 30 кілометрів від АЕС "Фукусіма-1", свідчать, що рівень радіації в цьому районі не становить загрози для здоров'я людини, навіть у разі знаходження на вулиці. Про це заявив генсек уряд Юкіо Едано.

Нагадаємо, вранці в середу на території станції Фукусіма-1 було зафіксовано підвищення радіації, внаслідок чого зі станції евакуювали всіх працівників. Однак згодом вони повернулися на станцію.

Компанія-оператор станції Tokyo Electric Power Co (TEPCO) заявляє, що рівень радіації в районі другого реактора підвищився до 10 мілізівертів о 10.00 (03.00 за київським часом). Вже об 11.10 (04.10 за Києвом) рівень впав до 2,7 мілізіверта, передає Kyodo.

У якості причин підвищення рівня радіації називаються дві версії. Одна з них полягає в тому, що виявлений біля третього блоку дим, як потім повідомила компанія TEPCO, міг бути парою із вмістом радіоактивних речовин.

Генсек уряд Юкіо Едано заявив, що на третьому блоці могла статися схожа ситуація, як і на другому. Причини появи білого диму або пари біля третього реактора остаточно не з'ясовано.

Друга версія - пошкодження після вибуху резервуару усередині захисної оболонки реактора, що містить воду для конденсації пара, що утворюється при спрацьовуванні системи аварійного захисту.

Не менше занепокоєння викликає ситуація на четвертому блоці. Вранці в середу там було помічено полум'я, яке потім саме згасло. Напередодні на цьому блоці вже виникала аналогічна ситуація. Головною проблемою четвертого блоку стало падіння рівня води, що охолоджує відпрацьоване паливо.

На зовнішніх стінах будівлі блоку виявлені дві пробоїни, які, ймовірно могли утворитися після вибуху. В даний час триває підготовка закачування води в реактор по землі. Запропонована раніше пропозиція закачувати воду з вертольотів була відкинута, передає РИА Новости.

На японських АЕС "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2" після землетрусу був введений режим НС через вихід з ладу систем охолодження. У суботу, понеділок і вівторок на "Фукусіма-1" сталися вибухи відповідно на першому, третьому і другому реакторах. Була оголошена евакуація жителів у радіусі 20 кілометрів. Пізніше у вівторок уряд Японії повідомив про пожежу на четвертому блоці АЕС, а також підвищення температури на п'ятому та шостому блоках.

Спочатку аварії був присвоєний четвертий рівень безпеки по міжнародній шкалі INES. Пізніше французькі спеціалісти підняли оцінку загрози до шостого рівня. Всього у шкалі сім рівень, причому найвищий рівень присвоювався лише аварії на Чорнобильській АЕС.

Зіверт (Зв, Sv) - одиниця вимірювання еквівалентної дози іонізуючого випромінювання в системі СІ (1 Зв дорівнює 100 берам). Одиниця названа на честь шведського медичного фізика Рольфа Зіверта за його дослідження біологічної дії радіації на живі істоти.

Природний радіаційний фон становить від 0,05 до 0,2 мікрозіверта на годину.

Більшість ліквідаторів аварії на ЧАЕС отримали дози опромінення на все тіло в середньому 50 мілізіверт.