Новини 13:54

Азаров наказав сіяти гречку навіть в тих регіонах, де вона майже не росте

Розпорядження про посів гречки на території Луганської області надійшло з галузевого міністерства. Про це сьогодні на брифінгу в Луганській облраді повідомив Член обласної комісії з питань АПК, земельних відносин, соціального розвитку села Володимир Живага.

Зокрема Живага, як голова Марківського району, зазначив, що в його районі «вже визначені сільгосппідприємства, які будуть сіяти гречку».

«Є господарства, у яких вже закуплені насіння гречки. Вони і будуть вирощувати», - зазначив він.

Також Живага зазначив, що вирощування гречки в Луганській області - дуже проблематичне, перш за все, через клімат.

«З власного досвіду можу сказати, що в нашому регіоні гречка дає хороший урожай 1 раз на 7 років. Одного разу нам вдалося зібрати 45 ц з 1 га. Зараз збирають 3-4 ц», - зазначив Живага.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2010 року Кабмін вніс гречку в перелік об'єктів державного цінового регулювання на період з 1 січня по 30 червня 2011 року. Також прем’єр-міністр Микола Азаров доручив у наступному році закласти до Державного резерву 50 тисяч тон гречки.

Антимонопольний комітет порушив справи проти п'яти основних фасувальників гречки за підозрою у встановленні завищеної рентабельності на свої послуги в період пікового зростання цін на цю крупу.

За перший рік президентства Віктора Януковича гречка подорожчала більш ніж на 300%.

В 2010 році сільськогосподарські підприємства зібрали 133,7 тисяч тонн гречки, в 2009 році - 189 тисяч тонн гречки.Споживання гречки в Україні експерти оцінюють в 160 тисяч тонн на рік.