Новини 11:26

Українцям нагадали про посилення контролю під час перетину кордонів ЄС

Під час цих перевірок будуть звірятися паспортні дані громадян з відомостями різних реєстрів.

З 7 квітня в країнах Європейського Союзу починають діяти правила щодо підвищення безпеки і термін перетину кордону може трохи збільшитися, зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Саме з сьогоднішнього дня починають діяти правила ЄС щодо підвищення безпеки. Це означає, що будуть додаткові перевірки. Тому якщо ви на хвилини довше будете перетинати кордон - це аж ніяк не пов'язано з введенням безвізового режиму", - сказав Клімкін під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Він пояснив, що під час цих перевірок будуть звірятися паспортні дані громадян з відомостями різних реєстрів.

У Єврокомісії пояснюють це наміром переконатися, що "особа, яка перетинає кордон, не становить загрози громадському порядку і безпеки". Всередині Шенгенської зони прикордонний контроль зазвичай не діє.

На зовнішніх кордонах раніше розширеній перевірці підлягали тільки люди, які не є громадянами ЄС, - їх документи звіряли з європейською або національною поліцейською базою. Тепер ці правила діятимуть і щодо власників європейських паспортів. А перевірки будуть здійснюватися як при в'їзді, так і при виїзді з території Євросоюзу.

Нагадаємо, Рада ЄС ухвалила у вівторок, 7 березня, постанову про внесення змін до Шенгенського кодексу, які передбачають посилення контролю на зовнішніх кордонах з використанням відповідних баз даних.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...