Новини 16:41

НАЗК не змогло відправити у відставку Корчак - ЗМІ

За звільнення голови НАЗК проголосували два члени агентсва.

На засіданні Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК), яке відбулося у п'ятницю, 7 квітня, не змогли відправити у відставку голову цього органу - Наталю Корчак

Як зазначають ЗМІ, першим питанням на засіданні була відставка Корчак. Це питання запропонував член агентства Руслан Рябошапка, а Корчак винесла питання на голосування.

Повідомляється, що за відставку голови НАЗК проголосували два члени агентсва.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні 29 березня порадив усім членам Національного агентства з питань запобігання корупції написати заяви про відставку через проблеми в роботі реєстру електронних декларацій. Перед цим Гройсман розкритикував роботу голови НАЗК Наталії Корчак через неможливість налагодити роботу реєстру. У відповідь вона заявила, що відповідальним за роботу реєстру є ДП «Українські спеціальні системи».

Крім того, антикорупційні організації (Трансперенсі Інтернешенл Україна, АвтоМайдану, Центру протидії корупції, Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ та ГО "ТОМ 14" закликали Кабінет Міністрів України розглянути питання зміни керівництва Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Натомість голова НАЗК Наталія Корчак звернулася до правоохоронців, заявивши, що вбачає у діях посадовців Держслужби спецзв’язку, а також  ДП "УСС" ознаки службових злочинів. 5 квітня направила до Верховної Ради звернення щодо незалежного аудиту агентства і реєстру е-декларацій. 

Довідка. За законом "Про запобігання корупції", члени НАЗК призначаються на посаду Кабінетом міністрів строком на чотири роки за результатами конкурсу. Члена НАЗК можна звільнити у разі призначення або обрання на іншу посаду, досягнення 65 років, неможливості виконувати повноваження за станом здоров'я; набрання законної сили обвинувального вироку суду щодо нього; припинення ним громадянства України; подання заяви про звільнення за власним бажанням; відмови від прийняття присяги держслужбовця.

Новини RedTram

Loading...