Новини 11:21

Міноборони Британії: Росія несе відповідальність за смерть кожного цивільного під час хіматаки в Сирії

Майкл Феллон уточнив, що Москва несе за те, що трапилося не пряму, але опосередковану відповідальність, як "головний спонсор" режиму Башара Асада.

Росія несе відповідальність за смерть кожного цивільного під час хімічної атаки минулого тижня у Сирії. Про це у своїй статті, опублікованій у Sunday Times, написав міністр оборони Британії Майкл Феллон.

Він уточнив, що Москва несе за те, що трапилося не пряму, але опосередковану відповідальність, як "головний спонсор" режиму Башара Асада.

Франція, Британія і США вважають Дамаск винуватцем газової атаки, яка відбуласяі 4 квітня: тоді місто Хан-Шейхун в Ідлібі почали бомбардувати. Опозиційні активісти повідомили, що авіаналіт на місто на північному заході Сирії здійснили літаки сирійської армії або російської авіації.

Відразу після авіаудару люди на землі стали задихатися. Активісти опозиції стверджували, що літаки потім випустили ракети по місцевим лікарням, де надавали допомогу тим, хто постраждав.

Росія на боці Башара Асада, як і Китай. Вона неодноразово накладала вето на резолюції Радбезу ООН, які засуджують дії сирійського режиму. Після атаки представники Кремля припустили, що сирійська авіація могла знищити склад хімічної зброї повстанців.

"Чинний військовий злочин здійснили на їхніх очах. Протягом останніх років Росія мала всі можливості та інструменти для того, щоби зупинити війну, і зараз зобов'язана продемонструвати рішучість приборкати цей режим", - написав Майкл Феллон.

Міністр назвав використання отруйних речовин минулого вівторка "варварським, аморальним і протизаконним".

Він схвально відгукнувся щодо ударів американських "Томагавків" по сирійській авіабазі три дні потому. Він назава це правильним сигналом із боку президента США Дональда Трампа: "Сирійський режим подумає двічі, перед тим, як застосовувати газ у подальшому".

"Обґрунтовані й доречні, дії США носили одночасно розумно обмежений характер, - вважає пан Феллон. - Тепер необхідне довгострокове рішення конфлікту".

Подібне рішення не може нести в собі будь-яке політичне майбутнє для Башара Асада, переконаний британський міністр.

"Людина, що використовує бочкові бомби й газ проти свого народу, не має права очолювати Сирію", - написав він.

Міністр також вважає, що Сирії необхідно мати стабільність та уряд без пана Асада. Це "не просте завдання, але його можливо виконати".

Як стало відомо у п'ятницю, 7 квітня, Пентагон перевіряє причетність Росії до хімічної атаки в Сирії. За словами представника Міноборони США, проводиться ретельна оцінка даних, які можуть свідчити про те, що Росія знала про цей план.

Нагадаємо, під час ракетного удару флоту США по авіабазі урядових військ Сирії щонайменше четверо військовослужбовців урядових військ Башара Асада загинули.

Міністерство оборони США опублікувало відео ракетного обстрілу збройними силами авіабази у Сирії. Президент Сполучених Штатів Америки  Дональд Трамп заявив, що особисто віддав наказ провести ракетний обстріл авіабази військ президента Сирії Башара Асада. Удар став відповіддю на хімічну атаку сирійських урядових військ в Ідлібі, яка призвела до смерті не менш як 100 осіб, у тому числі 27 дітей

схожі новини

Новини RedTram

Loading...