Новини 10:21

Будівля театру на подолі в Києві пройде дві експертизи

Керівник апарату КМДА зазначив, що ситуація з будівлею театру стала результатом поганої комунікації.

Робоча група з питання будівництва театру на Подолі в Києві визначила, що першочергова експертиза будівлі театру необхідна за двома напрямками : містобудівний аналіз та експертиза проектних рішень. Про це повідомив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко, передає прес-служба міської адміністрації.

«Ми зупинилися на двох експертизах – це містобудівний аналіз, тобто що можливо було б побудувати на вказаній земельній ділянці, та експертиза проектних рішень, тобто фактично це комплексна експертиза, про яку ми говорили раніше. Поки що складно сказати про вартість таких експертиз, але хочу зазначити, що дві організації погодилися провести їх безкоштовно – це Національна спілка архітекторів України та «Інститут Генерального плану міста Києва», – сказав Бондаренко.

На засіданні також обговорили пропозиції стосовно джерел фінансування та доцільність або необхідність зупинки будівельних робіт на об’єкті. 

«Ситуація з будівлею театру – результат поганої комунікації і неналежного громадського обговорення. Ми маємо розуміти, що замовник будівництва та забудовник повинні вступати в діалог із громадою та навчитися чути один одного. Якщо такого діалогу не було, то місто завжди стоятиме на боці громади», – зазначив Бондаренко. 

Як повідомлялося, 29 листопада 2016 року, в Києві на Андріївському узвозі відкрили фасад нової будівлі театру, реконструкція якого викликала у жителів міста обурення. У КМДА пообіцяли, що будівлю театру перевірять за допомогою незалежної експертизи на предмет порушень містобудівного та пам’яткоохоронного законодавства. 28 грудня в Києві відбулося перше публічне обговорення ситуації навколо театру.

17 січня Київська спілка архітекторів заявила про численні порушення при будівництві Театру на Подолі. Йдеться про порушення європейського та українського законодавства.