Новини 15:46

Контррозвідника СБУ Хараберюша у Маріуполі підірвала жінка – журналіст

За інформацією Юрія Бутусова, підрив полковника спецслужби схожий на вбивство журналіста Павла Шеремета в Києві.

Машину полковника Служби безпеки України Олександра Хараберюша, якого підірвали у центрі Маріуполі 31 березня радіокерованою магнітною міною, замінувала вночі жінка-диверсант, яка діяла під чиїмось керівництвом. Про це, посилаючись на дані розслідування,  повідомив журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook у середу, 10 травня.

За його джерелами, жінка, яку вважають звичайним виконавцем, діяла не одна, хтось також спостерігав і контролював обстановку та давав їй команди.

За словами Бутусова, диверсантка виявила автівку Хараберюша та встановила міну під водійське сидіння. Всі обставини замаху випадково зафіксовані на відео однієї з камер спостереження.

Окрім того, зазначається, що підрив Хараберюша має дуже схожий почерк зі справою про вбивство в Києві журналіста Павла Шеремета.

Як припустив Бутусов, убивство Хараберюша, очевидно, виглядає помстою за зухвалі диверсії у Донецьку і Луганську.

Бутусов розповів, що 20 грудня 2016 року в Донецьку вибухнув машина працівника так званого "міністерства державної безпеки ДНР" Євгена Косяки, колишнього заступника начальника слідчого відділу Управління СБУ в Донецькій області. Саме полковник Хараберюш запідозрив свого часу Косяку у зливі інформації та встановав за ним спостереження. 

"10 серпня 2015 року за передавання інформації "ДНР" Косяка схопили на місці злочину. Він був найбільш високопоставленим російським агентом, викритим у рядах СБУ під час війни", - написав Бутусов.

За наявною інформацією, у вересні 2016- го російські спецслужби обміняли Косяка на групу українських заручників, зокрема агента Головного управління розвідки Міноборони України Володимира Жемчугова та інспектора ООН, колишнього начальника управління "А" СБУ Юрія Супруна. Обмін був не вигідний для нас, оскільки зрадник мав глибокі знання про особовий склад Управління СБУ в Донецькій області, включаючи родини, місце проживання, деталі багатьох операцій.

"Безсумнівно, що саме звільнений Косяк привів до активізації дій російських спецслужб проти Донецької контррозвідки СБ України. За свободу наших заручників Олександр Хараберюш по суті заплатив своїм життям. Керівництво держави має зробити висновки - звільнення зрадників рівня Косяка привело до тяжких наслідків, таких полонених випускати на волю не можна, вони повинні отримувати довічне. Це була помилка", - зазначив Бутусов.

Нагадаємо, у п'ятницю, 31 березня о 8.35 ранку у центрі Маріуполя вибухнув автомобіль, за кермом якого перебував полковник СБУ Олександр Хараберюш. 

2 квітня президент Петро Порошенко посмертно нагородив орденом «За мужність» полковника Хараберюша.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...