Новини 09:21

США відправили до Корейського півострова другий авіаносець

Американська сторона пішла на такий крок після того, як КНДР запустила балістичну ракету.

Авіаносець ВМС США класу Німіц "Рональд Рейган" відправився на початку цього тижня в напрямку Корейського півострова, де проводитиме спільні навчання з іншим кораблем такого ж класу "Карл Вілсон". Про це повідомили телеканалу CNN у четвер одразу два джерела в оборонному відомстві США.

"Військово-морські сили США відправили авіаносець "Рональд Рейган" до Корейського півострова, де він проводитиме спільні навчання з іншим авіаносцем "Карл Вінсон" на тлі підвищеної напруженості в регіоні", - зазначили представники Пентагону.

Американська сторона здійснила такий крок через кілька днів після того, як Північна Корея продемонструвала значний прогрес у своїй ракетній програмі, запустивши балістичну ракету на відносно велику відстань.

Авіаносець "Рональд Рейган" вирушив по заданому курсу в вівторок, після завершення обслуговування й випробувань у порту приписки Йокосука, Японія. Планується, що коли корабель прибуде до визначеного району, американські сили проведуть комплекс військових вправ. Команда "Рональда Рейгана" насамперед зосереджуватиметься на перевірці здатності авіаносця безпечно запускати та приймати літаки.

Представники Пентагону не прокоментували, як довго два авіаносці перебуватимуть у одному районі, але зрештою очікується, що "Рональд Рейган" замінить інший авіаносець "Карл Вінсон", як тільки в нього завершиться бойове завдання.

Нагадаємо, 29 квітня американський авіаносець «Карл Вінсон» увійшов в акваторію Японського моря, пройшовши через Цусімську протоку біля узбережжя префектури Нагасакі. За повідомленням США, розгортання авіаносця поблизу Корейського півострова буде сприяти подальшому зміцненню контролю над Північною Кореєю.