Новини 22:30

Росія повернеться до G7 після відновлення суверенітету України - Тіллерсон

Держсекретар США заявив, що РФ виключили з групи через становище в Україні.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон підтвердив позицію його країни й решти членів G7, що повернення Росії до цієї групи можливе тільки після того, як Москва відновить суверенітет України. Про це Держсекретар США заявив журналістам у президентському літаку по дорозі до Брюсселя у середу, 24 травня.

 «Її (Росію - ред.) виключили з групи через становище в Україні. Тому, щоб повернутися, вона має взятися за становище в Україні. Ми дуже чітка давали їй знати, що це означає: це означає просування з виконанням мінських домовленостей і виконання їх, відновлення суверенітету України».

При цьому Тіллерсон додав: «Не думаю, що доки ці умови не будуть виконані, чи доки не буде якоїсь домовленості про те, як нам вправитися зі становищем в Україні, щоб це було прийнятно для самих українців і прийнятно для всіх членів «Групи семи», – я не очікую, що вона (Росія – ред.) будь-коли повернеться».

Росію прийняли до складу «Групи семи» промислово розвинених країн світу 1997 року, перетворивши це об’єднання на «Групу восьми», через політичну вагу Росії; при цьому через її економічну недорозвиненість Росію допускали тільки до політичних зустрічей, але не до економічних і фінансових. G7 відновилась у первісному складі (Велика Британія, Італія, Канада, Німеччина, США, Франція, Японія; в зустрічах також беруть участь керівники органів Євросоюзу) після виключення Москви через окупацію Криму і заяву про захоплення півострова до складу Росії в березні 2014 року

. У «Групі семи» вже не раз заявляли, що для можливого повернення Росії до складу об’єднання вона має виконати мінські домовленості про врегулювання на сході України і відновити суверенітет України.

Як повыдомлялося, подальша доля "Нормандського формату" і мінських домовленостей вирішиться під час саміту G7 в Італії. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...