Новини 08:46

Омелян звинуватив МАУ в спекуляціях навколо лоукостера Ryanair

Ситуація щодо ірландського лоукостера в Україні є спробою національного перевізника зберегти монопольне становище.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що спекуляції щодо лоукот-компанії Ryanair в Україні є спробами національного перевізника зберегти монопольне становище. Про це міністр сказав під час брифінгу, присвяченого інфраструктурній готовності України до безвізового режиму з ЄС.

"Крім того, це нахабна спроба відібрати в українців мрію стати повноправною частиною європейської спільноти. Українці мають право подорожувати до Європи за EUR50, а не за EUR500, і Україна в одному кроці від цього. Міністерство інфраструктури виконало роботи із залучення Ryanair до України на 90%, решта 10% - за керівництвом аеропортів", - зазначив міністр.

Він наголосив, що більшість бюджетних перевізників, які працюють в Україні, здійснюють рейси в напрямку країн Близького Сходу, однак найбільшим попитом користуються бюджетні перевезення до країн ЄС. "Рейси сполученням Україна - країни ЄС здійснюють авіакомпанії, які не є лоукост-перевізниками. Ціна на квитки занадто висока для більшості населення України. Саме тому міністерство залучає провідні європейські лоукост-компанії до України", - сказав він.

Омелян нагадав, що авіакомпанія Ryanair оголосила про рейси за напрямками: з Києва до Ейндховена, Лондона, Стокгольма, Манчестера; зі Львова до Ейндховена, Берліна, Кракова, Вроцлава, Будапешта, Лондона, Меммінгена.

За його словами, якщо зі Львовом проблем немає, то в Києві розгорнувся "цілий блокбастер".

"Так ось, ніякого Гостомеля, Житомира та інших не буде. Якщо Ryanair не літатиме до Києва, керівництво аеропортів в Борисполі і Жулянах має вийти і сказати, чому, сказати людям правду. Ще раз наголошую: в KPI, які я поставив перед новим главою "Борисполя", першим пунктом було - результативно завершити переговори з компаніями-лоукостами і забезпечити виконання ними рейсів з терміналів "F" або "B". Міністерство очікує, що "Бориспіль" відкриє термінал "F" для лоукостів ", - резюмував глава Мінінфраструктури України.

Нагадаємо, Ryanair в жовтні планує відкрити польоти з київського аеропорту "Бориспіль" в Лондон, Манчестер, Ейндховен і Стокгольм, а також зі Львова в Краків, Будапешт, Берлін, Вроцлав, Меммінген, Ейндховен і Лондон. Україна стане 34 країною в мережі польотів Ryanair.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...