Новини 17:34

Порошенко закликав голову ОБСЄ активізувати консультації щодо поліцейської місії на Донбасі

Президент України також наголосив на необхідності реагувати всіма можливими засобами на порушення Москвою прав українських громадян на окупованих територіях.

Президент України Петро Порошенко закликав голову ОБСЄ Себастіана Курца активізувати консультації щодо розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Про це йшлося під час зустрічі посадовців, інформує прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко привернув увагу до тривалого брутального порушення Кремлем Мінських домовленостей, свідченням чого є чергове загострення безпекової та гуманітарної ситуації на Донбасі. Було відзначено, що все частіше ціллю для обстрілів із застосуванням забороненого озброєння стають цивільні об’єкти.

Особлива увага була приділена зростанню випадків залякування спостерігачів ОБСЄ з боку проросійських бойовиків. Президент України наголосив, що головною метою російської тактики залякування спостерігачів ОБСЄ є максимальне обмеження доступу Місії до окупованої території аж до повного витіснення СММ ОБСЄ з регіону.

Читайте також: Чому сепаратисти бояться поліцейської місії ОБСЄ

Порошенко підкреслив необхідність посилення технічних можливостей Місії, що дозволить підвищити безпеку персоналу ОБСЄ, зокрема, через розширення можливостей для проведення віддаленого моніторингу. Він також закликав Австрійське головування активізувати консультації у Відні щодо розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Порошенко відзначив, що Кремль продовжує здійснювати кроки, які спрямовані на інтеграцію захоплених підприємств Донбасу до російської економіки. Це не лише перешкоджає імплементації Мінських домовленостей, але й підтверджує, що російська сторона заздалегідь готувала експропріацію українських підприємств на окупованих територіях.

Президент України закликав голову ОБСЄ реагувати всіма можливими засобами на порушення Москвою прав українських громадян на окупованих територіях. Зокрема, він привернув увагу до подальшого блокування звільнення заручників на Донбасі, навіть попри завершення українською стороною так званої процедури верифікації.

Крім того, сторони обговорили питання деокупації Кримського півострова. Порошенко привітав рішення Комітету постійних представників ЄС продовжити дію «кримського пакету» санкцій на рік та висловив очікування, що воно буде підтримане на рівні міністрів закордонних справ ЄС 19 червня.

Глава держави висловив впевненість, що сьогодні, коли Росія брутально порушує зобов’язання в рамках ОБСЄ, Австрія виходитиме з необхідності відновлення поваги до верховенства права, як у рамках головування в ОБСЄ, так і у питанні збереження, і, у разі необхідності, посилення економічних та секторальних санкцій ЄС проти РФ.

Читайте також: Збройна місія ОБСЄ на Донбасі. Позиції сторін

Нагадаємо, на початку 2017 року Порошенко обговорив розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі вже з Курцом у Києві. Перед цим Курц розповів про намір австрійського головування посилити технічні можливості СММ ОБСЄ, які допомагають контролювати дотримання режиму припинення вогню.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...