Новини 18:51

Турчинов розповів, коли в Раду внесуть законопроект про деокупацію Донбасу

За словами секретаря РНБО, спочатку мають відбутися консультації зі стратегічними партнерами з країн-учасниць "нормандського формату".

Закон про повернення державного суверенітету над окупованими районами Донецької і Луганської областей планується внести на розгляд Верховної Ради у вересні після консультацій зі стратегічними партнерами України. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Відповідний закон був розроблений апаратом РНБО разом із експертами. Ми залучали до цього представників депутатського корпусу, коаліції. Закон готовий, але є доручення президента (президента України Петра Порошенка – ред.) з приводу проведення консультацій з нашими стратегічними партнерами. В першу чергу це стосується країн-учасниць "нормандського формату" - Німеччини, Франції та США, наших партнерів про НАТО з приводу змісту цього закону ", - сказав Турчинов на брифінгу після засідання РНБО.

Нагадаємо, раніше глава комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський повідомив, що РНБО на засіданні в понеділок, 10 липня, не розглядала законопроект про деокупацію окремих районів Донецької та Луганської областей у зв'язку з необхідністю додаткових консультацій щодо його тексту.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Перед цим секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...