Новини 17:46

У Трампа підтвердили намір перенести посольство США в Єрусалим

Зі слів віце-президента, перенесення дипломатичного представництва - це лише питання часу.

Віце-президент США Майк Пенс підтвердив намір президента Дональда Трампа перенести американське посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Про це повідомляє CNN.

Виступаючи на конференції у Вашингтоні, Пенс зазначив, що Трамп особисто зацікавлений у врегулюванні давнього близькосхідного конфлікту, а перенесення дипломатичного представництва - це лише питання часу.

На початку червня президент США приблизно на півроку відклав перенесення посольства в Єрусалим. Влада тоді заявили, що політика щодо Єрусалиму не змінилася, однак статус міста повинен бути узгоджений між Ізраїлем і Палестинською автономією.

Раніше у США заявляли, що знаходяться на початковому етапі переговорів щодо перенесення свого посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. 

Перенесення дипломатичного представництва входив в список передвиборчих обіцянок Трампа. Постанова про відкриття американського посольства в Єрусалимі було затверджено Конгресом ще в 1996 році. Однак з того часу президенти США продовжували заборона на виконання постанови.

Офіційно місто Єрусалим було оголошено столицею у 1950 році за рішенням Кнесету. Світова спільнота не визнає цього, тому всі посольства знаходяться в Тель-Авіві.

Закон про перенесення американського посольства в Єрусалим був схвалений членами Конгресу США ще в 1995 році. Однак, прагнучи уникнути загострення ситуації на Близькому Сході, реалізацію цього закону відкладали.

На паризькій мирній конференції закликали Ізраїль повернутися до кордонів 1967 року.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...