Новини 2017-07-25 11:28

Український суд зобов'язав держпідприємство виплатити два мільйони бойовикам "ЛНР"

Феміда визнала, що "віджате" бойовиками підприємство "Донкуб" є кредитором державного Луганського автодору.

Господарський суд Луганської області зобов'язав держпідприємство "Луганський облавтодор" виплатити 2,1 млн гривень підприємству ТОВ "Донкуб", яке знаходиться на окуповваній бойовиками терористичного угруповання "ЛНР"  території, і в 2016 році було захоплене людьми Ігоря Плотницького у його законного власника Сергія Боєва. Про це пише Четверта влада.

"Незважаючи на те, що власник підприємства ще у 2016 році писав заяву за фактом захоплення його власності в Генеральну прокуратуру і СБУ, Луганський суд визнав, що "віджате" бойовиками ТОВ "Донкуб" є кредитором державного підприємства, і "Луганський автодор" має  виплатити йому борг в розмірі майже 2,1 мільйони гривень. Таким чином український суд фактично зіграв в піддавки з представниками збройних формувань, і українська держава буде змушена перерахувати гроші сепаратистам", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у реєстрі українських юридичних осіб  юридичною адресою вказано ТОВ "Донкуб" місто Перевальськ, яке знаходиться під контролем терористів.

Власник ТОВ "Донкуб" зазначив, що співвласником його підприємства насправді є відомий в Луганській області регіонал Юрій Терніков, який у 2012 році балотувався по мажоритарному округу до Верховної Ради, але програв вибори.

Боєв заявив, що Терніков, скориставшись його відсутністю, відібрав у нього частку в "Донкубе" і в двох інших підприємствах, і незаконно перереєстрував їх в "ЛНР". Боєв підкреслив, що захоплені підприємства платять "податки" бойовикам, і таким чином є спонсорами тероризму. Однак, з незрозумілих причин захоплені сепаратистами підприємства спокійно звертаються до українського суду і вимагають грошей у української держави.

Свої слова Боєв підкріпив копією виписки з "реєстру підприємств ЛНР", в який були внесені дані про його ТОВ "Донкуб". В цей реєстр вносяться всі компанії, які погоджуються працювати під юрисдикцією бойовиків Плотницького і платити податки в "ЛНР".

"Зазначений в "реєстрі ЛНР" директор підприємства - Сергій Миронкін в 2017 році написав довіреність на декількох співробітників ТОВ "Донкуб", яким уповноважив їх представляти інтереси захопленої компанії в українських судах. І що найдивовижніше, цю довіреність в Україні приймають за чисту монету, при тому, що написана вона представниками бойовиків ЛНР", - зазначає видання.

Згідно із повідомленням, Луганська СБУ вважає інформацію, надану Боєвим, недостатньою для початку досудового розслідування за фактом захоплення компанії "Донкуб".

"Боєв вважає, що таке ставлення луганських правоохоронців і суддів до ситуації не випадкове. Юрій Терніков є бізнесменом, близьким до Олександра Єфремова і в минулому був членом Партії регіонів. У той же час більшість кадрів, які працюють в судах і правоохоронних органах Луганської області, призначалися ще за попередньої влади і з часом не були замінені. За лобіюванням інтересів компанії, захопленої Терніковим, може стояти корупційна змова, тому єдиним виходом в ситуації, що склалася бізнесмен бачить максимальний розголос і звернення в ЗМІ", - підсумувала "Четверта влада".

схожі новини