Новини 10:10

Німецький історик: Путін працює над тим, аби потопити близьких сусідів Росії

Карл Шлеґель впевнений, що Захід протидіятиме таким намірам президента РФ.

Президент РФ Владімір Путін є недобрим генієм сучасності, який працює над тим, аби потопити країни так званого близького зарубіжжя, близьких сусідів Росії, колишні радянські республіки, що здобули незалежність. Про це в інтерв’ю Тижню розповів німецький історик Карл Шлеґель.

«За умови настання повномасштабної агресії проти України, ще одного шоку після анексії Криму, думаю, більшість одностайно виступатиме за оборонні дії, за те, що з цим треба щось робити. Я не демонізую Владіміра Путіна, але він таки демон, недобрий геній сучасності, який працює над тим, аби потопити країни так званого близького зарубіжжя, близьких сусідів Росії, колишні радянські республіки, що здобули незалежність. Це вже не питання майбутнього: люди Путіна, його агенти, колеги провокують конфлікти такого штибу, як на українському Донбасі. Але якщо в нього є можливість підірвати своїх сусідів без прямого воєнного втручання, то його мета — отримати прямий фактичний контроль над тією чи іншою країною», — сказав він.

Шлеґель впевнений, що Захід протидіятиме таким намірам. Вороття до ситуації 25-річної давності вже не буде. Україна нині мобілізована, це вже не беззбройна пострадянська країна без армії.

«У вас є військо і добровольці, країна перебуває в стані готовності до можливих бойових дій. Якщо Росія вдасться до повномасштабного вторгнення на українські терени, то справді мова буде про Україну у вогні, так само палатиме Східна та Південна Європа. Вдатися до таких дій нинішній очільник РФ може після того, як ґрунтовно проаналізує і знайде глибинну внутрішню слабкість тих, на кого напав. Як бачимо, впродовж останніх кількох років йому це непогано вдається. Але, попри все, його наміри також зазнали фіаско. Уся інтервенція в хід французьких та американських президентських кампаній, навіть сирійська криза не спрацювали йому на руку», — розповів він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини