Новини 2011-03-31 17:50

Заступник міністра економіки «згорів» на непрозорих тендерах для армії

Міністерство економічного розвитку й торгівлі відсторонило від виконання обов'язків заступника міністра Олександра Сухомлина на час службового розслідування щодо надання Міністерству оборони дозволу на продовження на 2 квартал закупівлі послуг з харчування солдатів в одного учасника.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Вадим Копилов.

"Його зараз відсторонено від займаної посади... Він дав дозвіл Міністерству оборони на застосування закупівлі послуги в одного виконавця на суму 621 млн (гривень) для 4 фірм без проведення конкурсу на 2 квартал", - сказав Копилов.

З його слів, на початку 2011 року Мінекономіки було ухвалено рішення про видачу дозволу на 1 квартал про закупівлю надання послуг з організації харчування військовослужбовців в 1 кварталі в одного виконавця, однак Міноборони було дано доручення вжити заходів щодо організації конкурсу з відбору тих, хто буде здійснювати цю послугу в 2, 3 і 4 кварталах.

"Це завдання виконано не було, і воно повторно почало звертатися в Мінекономіки щодо продовження закупівлі в 1 виконавця, і заступник міністра Сухомлин Олександр таке рішення підписав", - сказав Копилов.

Він зазначив, що коли про це стало відомо, у Мінекономіки уважно вивчили це рішення, і зараз вжито заходів для того, щоб рішення було скасовано.

Прес-секретар прем'єр-міністра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко повідомив журналістам, що такий дозвіл було дано тоді, коли перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку та торгівлі Андрій Клюєв перебував у відрядженні.

Він зазначив, що, як тільки було зафіксовано зазначений факт про продовження договору, представники Мінекономіки відразу доповіли про нього Азарову, який дав доручення негайно відсторонити заступника міністра Сухомлина від обов'язків.

Матеріали по цій справі передані в правоохоронні органи, і подальший розвиток цієї справи буде перебувати в їх компетенції.

Нагадаємо, 11 січня Верховна Рада дозволила Міноборони переукладати на період січня-березня 2011 року договори про закупівлю харчування для військовослужбовців і військових навчальних закладів з переможцями відповідних тендерів в 2009-2010 роках.

У січні Міноборони заявляло, що має намір до кінця 2011 року відмовитися від системи забезпечення харчування військовослужбовців приватними підприємствами.