Новини 18:03

Хто заплатить за борги «Укртелекому»?

Приватизація «Укртелекому» може принести уряду України дохід у розмірі $ 1,3 млрд. та зменшити навантаження на державні фінанси. Про це пише газета Financial Times.

Відкритими залишаються ще певні юридичні запитання. Зокрема, питання повернення боргу «Укртелекому» банкам-позичальникам.

Згідно із законодавством, отримавши контрольний пакет акцій австрійська група EPIC (92,8% акцій) переймає на себе всі борги підприємства та зобов’язується повернути їх банкам-кредиторам.

Як зазначає компанія Debtwire на момент приватизації борг української телекомпанії становив $ 166 млн. із зобов’язанням погашення до серпня 2012 року.

Ще до оголошення зміни власника деякі кредитні установи, зокрема Credit Suisse та Deutsche Bank, звернулися до «Укртелекому» з вимогою негайно повернути борг. Компанії вдалося відстрочити повернення боргу, пообіцявши покрити його частину ($ 55,5 млн.) за рахунок амортизації.

Після заключення попереднього договору з групою EPIC, компанія «Укртелеком» оголосила про намір взяти новий кредит на суму $ 400 млн., плюс залучити 400 млн. грн., отриманих за рахунок облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), для реалізації власних інвестиційних проектів.

«Укртелеком» також розглядає питання шестимісячної відстрочки виплати уже існуючого боргу в розмірі $ 166 млн. Переговори з банками-кредиторами ймовірно розпочнуться після остаточної передачі прав власності групі EPIC.