Новини 20:25

У Львові пропонують увіковічнити пам’ять про однин з найбільших концтаборів Східної Європи

Голова постійної депутатської комісії з питань культури, промоції, ЗМІ і туризму Львівської міської ради, член фракції «Фронту змін» Ярослав Музичко звернувся до міського голови Львова Андрія Садового та депутатів з проханням встановити пам’ятну дошку на території одного з найбільших концтаборів у Східній Європі «Шталаг-328», на території оборонного комплексу ХІХ століття «Цитадель».

31 березня під час сесії Львівської міської ради депутат повідомив, в концтаборі перебувало 280 тис. військовополонених у 1941-44 роках. Це були бельгійці, поляки, італійці, голландці, євреї, росіяни та представники інших народів.

«У цьому концтаборі загинули мученицькою смертю понад 140 тис. осіб, кожен четвертий з них – українець. Там, на Цитаделі, на зрошеному кров’ю сотень тисяч людей місці, немає жодного знака і жодної інформаційної таблиці про трагічні події Другої світової війни. Відповідно до рішення обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв воєн і політичних репресій від 12 лютого 2010 року було виготовлено меморіальний хрест», – сказав депутат.

Він звернувся з проханням доручити впорядкувати територію біля північного пагорба Цитаделі для спільного з Львівською ОДА та Львівською обласною радою урочистого встановлення пам’ятного знака у вигляді хреста 11 квітня 2001 року.

«Цей день прийнятий ООН, як дата, коли відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів», – сказав Ярослав Музичко.

Як інформував раніше Герої України у відкритому листі до Президента звернулись з проханням надати комплексові «Цитадель» статус національної пам'ятки - меморіалу міжнаціональної пам'яті.

Згідно з архівними матеріалами СБУ, у таборі з 1941 до 1944 років утримувались військовополонені: українці, росіяни, євреї, французи, бельгійці і навіть італійці, які відмовлялися воювати за режим Муссоліні. Їх тримали у жахливих умовах, під відкритим небом, без їжі», – зокрема зазначено в листі.

схожі новини