Новини 20:03

Піскун ствреджує, що йому погрожували вбивством за розслідування справи Гонгадзе

Колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун стверджує, що йому погрожували за просування розслідування кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це він заявив в інтерв’ю УНІАН.

«Я дозволив собі так далеко зайти, оскільки хотів, щоб люди повірили в можливість правосуддя. Хоча мене попереджали, що я у такому разі можу вирушити слідом за Георгієм», - сказав Піскун.

За його словами, 2003 року, після того, як було затримано екс-генерала МВС Олексія Пукача, стало зрозуміло, що «це справа рук міліціонерів».

«І впродовж двох-трьох тижнів ми б закінчили першу фазу розслідування, встановили б виконавців. Але, на жаль, Леонід Данилович вирішив мене зняти з посади, призначив прокурором Геннадія Васильєва. Пукача відпустили, слідчу групу розпустили. І після цього справою стало неможливо займатися», - наголосив екс-генпрокурор.

Водночас він звернув увагу на те, що «у 2005 році перша слідча дія, яку я зробив, повернувшись на пост прокурора, це було відновлення розслідування у справі Гонгадзе, арешт міліціонерів, їх затримання, збір доказів, огляд місця події. Ми дуже довго шукали голову Георгія. Один з обвинувачених сказав, що він імовірно викинув якісь речі Георгія. Щоб їх знайти ми місяць топили мерзлу землю. Місяць! Ми попросили допомогти Жванію – він тоді був міністром надзвичайних ситуацій. Жванія виділив нам загін, намети. Ми гріли багаттями землю і копали у пошуках речових доказів», - сказав Піскун, додавши при цьому, що оскільки Пукача було звільнено з-під варти, ті пошуки нічим не закінчилися.

Як повідомлялось, 30 березня на прохання колишнього президента Леоніда Кучми слідчі Генеральної прокуратури перенесли очну ставку з екс-майором Управління держохорони Миколою Мельниченком орієнтовно на понеділок, 4 квітня

Нагадаємо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе та незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського.

28 березня Кучма заявив журналістам, що найняв собі другого адвоката Фоміна, що також який є адвокатом колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, колишнього міністра економіки Богдана Данилишина.

У справі Гонгадзе допитали колишнього секретаря РНБО Євгена Марчука, а також екс-главу Адміністрації Кучми, Віктора Медведчука.

Марчук був секретарем РНБО з листопада 1999 року по червень 2003.

схожі новини