Новини 10:58

Турчинов: Навчаннями "Захід-2017" Росія перевіряє свою готовність до великої війни із країнами НАТО

Тому, вважає секретар РНБО, навчання "Захід-2017" - це черговий російський крок на посилення конфронтації в Європі, що вимагає дуже серйозної реакції як з боку країн Заходу, так і України.

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що російсько-білоруські стратегічні командно-штабні навчання "Захід-2017" стануть перевіркою готовності Росії до великої війни з країнами НАТО. Про це йдеться в його статті "Захід-2017 – реальність і загрози".

Турчинов зазначає, що навчання охоплять майже всю територію європейської частини Росії. У них візьме участь не тільки армія, але і Росгвардія, МВС, ФСБ, МНС. Реальна кількість учасників усіх заходів в рамках "Захід-2017" - 230-240 тисяч осіб, більше 10 тис. одиниць бойової техніки, близько сотні літальних апаратів, близько 40 кораблів і підводних човнів.

"...До великої війни готуються не ЗС РФ, а вся Російська держава із відповідними витратами матеріальних та інших ресурсів. Таким чином, під час СКШН «Захід-2017» Кремль перевіряє, наскільки ЗС РФ і держава у цілому готові до великої війни із Заходом", - пише Турчинов.

"На тлі складної економічної ситуації, що змусила Кремль навіть вдатися до скорочення воєнних статей державного бюджету РФ, проведення таких масштабних навчань не може бути лише звичайним заходом бойової підготовки. Навпаки, йдеться про демонстрацію рішучості російського військово-політичного керівництва до жорсткої реакції на будь-які спроби НАТО/США реагувати у силовий спосіб на чергові військові авантюри Кремля на пострадянському просторі. Слабка привабливість суспільно-політичної і соціально-економічної моделі сучасної Росії, прогресуюча обмеженість її економічного потенціалу змушують Кремль вдаватися до «останнього доводу королів» - військової сили. Отже, вже в окресленій часовій перспективі не виключені нові спроби російського військового втручання у справи України, Білорусі, держав Південного Кавказу та Центральної Азії", - вважає секретар РНБО.

Тому, вважає секретар РНБО, навчання "Захід-2017" - це черговий російський крок на посилення конфронтації в Європі, що вимагає дуже серйозної реакції як з боку країн Заходу, так і України.

"Керівництво держави, Збройні Сили України, інші органи сектору безпеки і оборони вживають необхідних заходів для захисту нашої держави", - запевнив Турчинов.

Нагадаємо, російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017" заплановані на 14-20 вересня 2017 року, у них запланована участь до 13 тисяч військових. Попередні аналогічні навчання проводилися у вересні 2013 року, ще до початку російської агресії в Криму і на Донбасі. Міністр оборони України Степан Полторак не виключає можливості провокацій з боку Російської Федерації під час цих навчань. У НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися "троянським конем", зазначивши, що під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...