Новини 17:04

Стало відомо, коли Порошенко порушить в ООН питання щодо миротворців на Донбасі

За словами Єльченка, президент виступить 20 вересня.

Президент України Петро Порошенко під час свого виступу в ООН порушуватиме питання щодо запровадження миротворчої місії на Донбасі. Про це заявив представник України в ООН Володимир Єльченко.

За його словами, президент виступатиме в Радбезі ООН 20 вересня.

«Порошенко буде виступати в Генасамблеї, є сенс викласти наше бачення. Справа не в тому, подобається це Росії чи ні, ми маємо право на власні переконання, ми їх будемо просувати і в рамках Генасамблеї також. ПрезидентУкраїни буде виступати 20 числа (вересня – ред.) у Раді безпеки ООН, буде спеціальне засідання присвячене миротворчості. Думаю, це буде ще одна нагода сказати про наше бачення ролі ООН на Донбасі», – сказав Єльченко.

Читайте також: В Україні зросла підтримка введення миротворців на Донбас – опитування

«Це питання дуже складне… до моменту, поки цей конфлікт не буде заморожений, тобто припиняться бойові дії, думаю, жодна країна не дозволить собі відправити своїх миротворців, які б діяли в умовах активних бойових дій», – додав дипломат.

Раніше президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, і нагадали, що ще у березні 2015 року президент України Петро Порошенко офіційно надіслав до ООН звернення щодо розгортання на території України миротворчої операції. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.

Читайте також: За миротворців, але проти сценарію РФ. Українські політики відреагували на заяву Путіна про місію ООН на Донбасі

схожі новини

Новини RedTram

Loading...