Новини 20:40

РФ подала до ООН свій проект щодо розміщення миротворців на Донбасі

Найближчим часом текст буде вивчений експертами країн-членів Радбезу.

Росія спрямувала генсеку ООН Антоніу Гутеррешу та голові Ради Безпеки Текеде Алему проект резолюції про розміщення миротворців на лінії зіткнення на Донбасі. Про це заявив постійний представник РФ при ООН Василь Небензя.

"Сьогодні нами спрямовано відповідний проект резолюції голові Ради Безпеки і генеральному секретареві ООН. Сподіваємося, що найближчим часом він буде поширений серед членів Ради", - сказав дипломат.

За його словами, найближчим часом текст буде вивчений експертами країн-членів Радбезу, а основний етап переговорів розпочнеться наступного тижня після повернення постпредів із поїздки до Ефіопії.

Читайте також: За миротворців, але проти сценарію РФ. Українські політики відреагували на заяву Путіна про місію ООН на Донбасі

Раніше президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, і нагадали, що ще у березні 2015 року президент України Петро Порошенко офіційно надіслав до ООН звернення щодо розгортання на території України миротворчої операції. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...