Новини 17:54

Верховна Рада становить проблему для України - Atlantic Council

Аналітичний центр звертає увагу, що найбільше дратує людей безкарність політиків.

Вересень є початком 48-го сезону "Гри стільців", більше відомий як український парламент, пише американський аналітичний центр Atlantic Council порівнюючи Верховну Раду із відомим серіалом "Гра престолів".

"Українська аудиторія просто втратила інтерес до установи, яка повинна бути центром історичної трансформації нації. Незважаючи на дві продемократичні революції та війну для захисту цивілізаційного вибору країни, сумна правда полягає в тому, що більшість українців вважають свій парламент безнадійною пародією на демократичні принципи", - пише автор статті.

І це не є дивним, йдеться у статті, адже дуже мала кількість українських політичних партій має узгоджені ідеологічні позиції. При цьому зазначається, що нинішній політичний склад користується найнижчим в історії рівнем популярності серед населення. Зазвичай у «здорових демократичних системах» люди не обожнюють сліпо своїх обранців, та все ж українцям вдалося винести скептицизм на новий рівень, йдеться у виданні.

На папері українські партії є різноманітними, а «на практиці вони залишаються в значній мірі керованими особистостями, при чому безліч однотипних блоків функціонують як справжні клани в умовах замкнутої конфедерації інституційної корупції», – зазначає автор.

Аналітичний центр звертає увагу, що безкарність політиків в Україні ще більше дратує людей, адже не дивлячись на те, що у ЗМІ з’являється безліч інформації стосовно корупційних схем, звертає увагу Діккінсон. «Депутати декларують десятки мільйонів доларів США готівкою і живуть у палацах, але за це їх не саджають у в’язницю» і найгірше, що може чекати на «винного» політика – це позбавлення депутатської недоторканності, або ж виїзд закордон, зазначає автор.

«Міжнародна підтримка зіграла надзвичайно важливу роль у прийнятті численних реформ, але, якщо українська демократія не спирається на тверді основи повноцінно функціонуючого та публічно відповідального законодавчого органу, багаторічна сага "Гра стільців" в країні може мати трагічний фінал», – резюмує видання.

схожі новини