Новини 18:03

СБУ розслідує продаж контрольного пакета акцій «Мотор Січ»

Із 2016 року посадовці «Мотор Січ» продали контрольний пакет акцій Товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи та виробничі потужності підприємства за межі України.

Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про накладання арешту на прості іменні акції АТ «Мотор Січ», які обліковуються на рахунках у депозитарній установі СП ТОВ «Драгон Капітал». Всього відсоток таких акцій досягає 56,0009%, вони належать компаніям з Віргінськіх островів та Панами, передає "Громадське Запоріжжя".

Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року по теперішній час посадовці «Мотор Січ» продали контрольний пакет акцій Товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи та виробничі потужності підприємства за межі України.

Акції були продані незважаючи на те, що АТ «Мотор Січ» є виконавцем державного оборонного замовлення з ремонту та модернізації авіаційної техніки, а також має важливе значення для економіки та обороноздатності України. Крім цього, підприємство має важливе для народного господарства України значення, а саме: на підприємстві працює понад 25,2 тис. робітників; господарська діяльність підприємства забезпечує замовленнями десятки підприємств України.

Водночас Ліга з посиланням на судове рішення пише, що Служба безпеки України підозрює народного депутата В'ячеслава Богуслаєва (Воля народу) в незаконному продажі 56% акцій "Мотор Січ" китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd.

Згідно з рішенням, 6 квітня 2016 Мотор Січ отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $ 100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики від 29 січня 2016 року зі китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment є власником 100% статутного капіталу компанії Hong Kong Skyrizon Holding Limited (Гонконг), яка в свою чергу є власником 100% статутного капіталу компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім'я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ Мотор Січ довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з текстом рішення суду, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій Мотор Січі, раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% Мотор Січі через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ Гарант Інвест, ТОВ Гарант Альфа, ЗАТ Торговий дім "Олена", СК Мотор Гарант і інші структури.

Раніше народний депутат, почесний президент Мотор Січі В'ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру пакета акцій Мотор Січі з 15,8% до 1%. СБУ в липні відкрила кримінальне провадження за статтями "диверсія" і "підготовка до злочину".

У коментарі "Лізі" В'ячеслав Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій. "Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Поняття не маю де і як вони купували. у нас все в порядку, завод працює ", - зазначив Богуслаєв. Власник Dragon Capital Томаш Фіала не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.

Раніше в Мотор Січ заявляли, що оскільки з 1994 року Мотор Січ є акціонерним товариством з приватною формою власності, акції належать окремим фізичним та юридичним особам. Звернення таких акцій є вільним і непідконтрольним самому підприємству.

Нагадаємо, нещодавно на підприємстві відбулися обшуки. Генпрокуратура України разом із Нацполіцією виявили злочинну схему розтрати 350 млн грн фірмою.

Також керівництво «Мотор Січ» підозрюють у завищені цін на держзамовленнях

“Ідеться про ймовірне завищення цін на двигуни і надалі виведення коштів через фіктивні структури, в тому числі через використання так званих сміттєвих акцій”, – заявив Генпрокурор України Юрій Луценко.

Також зазначимо, що у 2018 році «Мотор Січ» має запуститити свій завод у Китаї

схожі новини