Новини 16:58

У Росії Павла Гриба перевели із СІЗО до лікарні

Російські спецслужби можуть спробувати за допомогою своїх лікарів спростувати діагноз українця.

Українця Павла Гриба, якого російські спецслужби викрали в Білорусі і перевезли до РФ, перевели до лікарні. Про це заявила його сестра Ольга Гриб.

"Нам відомо, що його перевели із СІЗО до лікарні, начебто на обстеження. Але до якої саме, і чому, ми не знаємо. До нього не допускають ані українських консулів, ані незалежних лікарів", - сказала Ольга Гриб.

Також вона додала, що можливо російські спецслужби спробують за допомогою своїх лікарів спростувати його діагноз – "синдром портальної гіпертензії", через який він змушений щодня приймати певні ліки. Порушення їх прийому, за словами рідних, може призвести до фатальних наслідків.

Читайте також: Євросуд із прав людини попросив РФ надати інформацію про стан здоров'я Гриба — правозахисниця

У Міністерстві закордонних справ України "Українській правді" підтвердили, що Павла Гриба дійсно перевели із СІЗО №5 до лікарні.

"Так, від наших консулів в Краснодарі до нас поступила інформація про те, що Павла Гриба перевели до котрогось спеціалізованого медичного закладу. Але з якої причини і куди саме, ще з’ясовуємо", - розповіла прес-секретар МЗС Мар’яна Беца.

"Ми сподіваємось дізнатись необхідну інформацію якомога швидше, наші консули направили відповідні запити, але не варто чекати від російської сторони швидких відповідей. Бо вони часто взагалі не відповідають на наші запити", - додала Беца.

Нагадаємо, колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни.Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ). Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі.

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.

МЗС України висловило рішучий протест РФ через затримання Гриба спецслужбами Росії.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...