Новини 17:28

За місяць порти окупованого Криму незаконно відвідали 34 іноземні судна — МінТОТ

При цьому більшість суден-порушників пересувалися під прапором Російської Федерації.

Із 1 серпня по 1 вересня 2017 року в порти анексованого Криму всупереч українським і міжнародним санкціям заходили або перебували там 34 вантажних суден-порушників. Про це повідомили в прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Згідно з повідомленням, суднами здійснено 77 заходів до портів Керч та Севастополь. З них 23 судна під прапором Російської Федерації та 11 – під прапорами інших держав. Зокрема: Палау, Сьєрра-Леоне, Того, Коморські острови, Танзанія.

Читайте також: Біля входу в Босфор розламалося навпіл судно, яке доставляло вантажі в окупований Крим

Нагадаємо, морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим – Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта – закриті на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» та згідно з Наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 «Про закриття морських портів».

За даними МінТОТ, протягом липня 2017 року за узагальненою інформацією до портів та терміналів АР Крим заходили 597 суден під прапорами таких держав: Мальта, Італія, Сінгапур, Панама, Танзанія, Туреччина, Болгарія, Китай, Молдова, Камбоджа, Ліберія, Кайманові Острови, С’єрра-Леоне, Маршаллові Острови, Острови Кука.

  • До Керченського порту у липні заходили загалом 269 суден;
  • Феодосійського – 42;
  • Севастопольського – 245;
  • Євпаторійського – 5;
  • Ялтинського – 5.

«Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів та терміналів, розташованих на території АР Крим та м. Севастополь розглядатиметься як порушення норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден, у тому числі кримінальну», - наголосили в міністерстві.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...