Новини 17:41

У Росії українських консулів знову не пустили до Павла Гриба — МЗС

Також ФСБ не надало дозволу на обстеження Гриба українськими лікарями.

У середу, 27 вересня, українські консули в Росії не отримали дозвіл на відвідання викраденого у Білорусі Павла Гриба, якого утримують у краснодарському СІЗО. Про це повідомила речниця МЗС України Мар’яна Беца.

"Наші дипломати звернулися до ФСБ Росії в Краснодарському краї з проханням дозволити зустріч з Павлом 27 вересня. Проте ніякої відповіді не отримали", - зазначила Беца.

Вона розказала, що відомство зробило все, що могло в межах важелів на російську сторону.

"Знову будемо писати до представництва РФ і щодо чергової зустрічі з консулом, і щодо дозволу на обстеження українськими лікарями. Враховуючи стан його здоров’я, дуже важливо, щоб українські медики мали змогу оглянути Павла, а також, щоб він мав змогу приймати необхідні йому ліки", - повідомила речниця.

Беца сказала, що Павла Гриба нібито обстежували російські лікарі. Однак МЗС не повідомили жодної інформації про те, які у нього брали аналізи, що саме з ним робили та висновки медиків.

"Скоріше за все це було зроблено з метою зняти питання щодо обстеження Гриба українськими лікарями", - заявила Беца.

Речниця також уточнила, що наразі українські консули не мають інформації про стан здоров’я Гриба, умови його утримання, а також інформацію про хід слідства щодо його нібито "причетності" до терористичного акту.

Вона підкреслила, що МЗС України апелює до всіх міжнародних урядових та неурядових інстанцій з метою впливу на Росію.

Як повідомлялося, 7 вересня до українця також не пустили консулів, однак 18 вересня до Гриба допустили консула, проте спілкуватися українською їм заборонили, а також не дозволили консулу ставити запитання щодо справи. Наступну зустріч між ними планували провести 27 вересня, щоб зрештою отримати результати медичного обстеження Павла.

Нагадаємо, колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ). Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі.

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...