Новини 14:38

Клімкін поїде в Угорщину на переговори про мовне питання освітньої реформи

Візит орієнтовно запланований на 12 жовтня, проте в МЗС поки що не повідомляють точну дату.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін поїде в Угорщину для переговорів про мовну статтю українського закону про освіту. Про це в коментарі Тижню повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

"Міністр планує відвідати Будапешт, але в яких числах, зараз не можемо сказати. Анонс зробимо ближче до дати, оскільки до того часу він має низку відряджень", - сказала Беца.

Водночас, як передає УНІАН, посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень анонсував візит Павла Клімкіна до Будапешта на 12 жовтня.

"Стосовно питань, про які я говорив, що це такі чутливі питання... Позиція Угорщини полягає у тому, що їх можна вирішити шляхом перемовин", - сказав посол. "Ми стоїмо перед такими перемовинами. 12 жовтня пан міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідає Будапешт, а 19 жовтня пан Золтан Балог, міністр людських ресурсів Угорщини, відвідає Київ", - сказав Кешкень під час прес-конференції.

Як повідомлялось, Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту". Раніше Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.

Закон "Про освіту", серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...