Новини 16:48

На прохання Євросуду з прав людини Україна відправить до Гриба лікарів, не очікуючи дозволу РФ

Раніше ЄСПЛ надіслав лист до адвоката Гриба, де повторно попросив до 16 жовтня надати висновки про обстеження хлопця українськими фахівцями.

Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я, керуючись листом ЄСПЛ, відправляють українських лікарів провести огляд утримуваного в краснодарському СІЗО в РФ Павла Гриба. Про це повідомив директор консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

Він зазначив, що 6 жовтня ЄСПЛ надіслав лист до адвоката Гриба, де повторно попросив до 16 жовтня надати висновки про обстеження хлопця українськими фахівцями. У зв'язку з цим, Генконсульство направило до російської сторони чергові звернення з вимогою допустити до затриманого медиків із України у період із 12 по 15 жовтня цього року.

"Враховуючи позицію Європейського суду з прав людини, Київ, не очікуючи рішення російської сторони про допуск українських лікарів до затриманого Гриба, керуючись відповідним листом ЄСПЛ, відряджає українських медиків до Російської Федерації", - сказав Погорельцев.

Він висловив сподівання, що російська сторона  виконає прохання ЄСПЛ та надасть відповідний дозвіл на відвідання Гриба українськими фахівцями. Проте директор консульської служби не виключає, що позитивного результату може і не бути.

"Ми передбачаємо три варіанти розвитку подій. Перший: Росія не наважиться ослухатися ЕСПЛ і надасть дозвіл на обстеження Гриба нашими лікарями. Другий - відмовить, і третій - просто проігнорує наше звернення", - пояснив Погорельцев.

Він додав, що наразі МЗС спільно із МОЗ опрацьовують питання щодо відрядження зазначених лікарів до Росії вже 11 жовтня.

Також повідомляється, що Україна оплатила Грибу послуги адвоката.

Нагадаємо, 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ). Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі.

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...