Новини 19:19

На комітеті в ПАРЄ не домовилися про повернення Росії

Наступне засідання Спільного комітету відбудеться у січні 2018 року.

Під час проведення спільного засідання комітету ПАРЄ і Комітету міністрів не створили робочу групу, мала шукати шляхи реформування Ради Європи під повернення Росії. Про це повідомив представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Доповідь передбачала проведення засідання Спільного комітету ПАРЄ і Комітету міністрів (КМРЄ). Це коли посли засідають разом з депутатами. На ньому мали ухвалити рішення про створення робочої групи, яка, фактично, мала шукати шляхи реформи РЄ під повернення Росії. За сценарієм адвокатів Росії навіть факт створення робочої групи мав стати сигналом Москві і всім, хто ще не визначився в РЄ: ми готові домовлятися, шукаємо рішення», - написав Кулеба в Facebook.

«Щойно це засідання завершилося. Позиція Уряду України: немає жодних умов для повернення Росії, не потрібно створювати жодних робочих груп, діалог між Комітетом міністрів і Асамблеєю може тривати виключно в наявних форматах. Наші партнери були більш дипломатичні, але теж не підтримали створення групи. Посол Росії та деякі інші посли виступили за створення групи», - повідомив представник України при Раді Європи.

Він також додав, що наступне засідання Спільного комітету відбудеться у січні 2018 року.

«Разом з партнерами ми цю ініціативу завалили. Не буде робочої групи. Кожен орган продовжить дискусії автономно, голова ПАРЄ вестиме двосторонній діалог з головою КМРЄ, а в січні 2018 зберемося на чергове засідання Спільного комітету», - підсумував Кулеба.

Нагадаємо, 11 жовтня ПАРЄ переважною більшістю голосів затвердила рішення, яке має на меті зняття політичних санкцій з Російської Федерації.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...