Новини 16:27

У МінТОТ відреагували на намір Росії провести військовий призов в окупованому Криму

Міністерство висловило рішучий протест щодо дій РФ на півострові.

Російська Федерація продовжує порушувати норми міжнародного права, оголосивши у вересні про військовий призов цивільного населення півострову до лав російської армії. Про це йдеться у заяві Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з повідомленням, за інформацією, опублікованою на офіційному веб-сайті прес-служби південного військового округу Міністерства оборони Російської Федерації від 2 жовтня 2017 року, з території окупованого півострову планується призвати на військову службу 2 тисячі осіб, які за намірами Російської Федерації мають виконувати військовий обов’язок на кораблях і в підрозділах берегових військ Чорноморського флоту Російської Федерації.

«Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявляє, що організація призову жителів тимчасово окупованої території України на військову службу до російської армії прямо порушує положення Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, статтею 51 якої передбачено заборону примушувати громадян окупованої території служити в збройних або допоміжних силах держави-окупанта. Будь-який тиск або пропаганда на користь добровільного надходження в армію також забороняється», - наголосили в МінТОТ.

Також повідомляється, що наміри Росії відправляти мобілізованих кримчан за межі Автономної Республіки Крим та міста Севастополь створюють небезпеку порушення також і статті 49 Конвенції, якою прямо забороняється, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави або на територію будь-якої іншої держави, незалежно від того, окупована вона чи ні.

У МінТОТ підкреслили, що такі дії Російської Федерації є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, і закликали міжнародне співтовариство вжити заходів для посилення тиску на РФ через зухвале нехтування правил міжнародного співіснування.

Як відомо, в резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)", прийнятій третім комітетом Генасамблеї ООН, йдеться про заборону призову в збройні сили країни-окупанта.

Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест з приводу наміру Російської Федерації провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території окупованого Криму.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...