Новини 08:37

Трамп пригрозив виходом із NAFTA

Президент США пригрозив вийти з Північноамериканської зони вільної торгівлі, якщо не буде укладено нову угоду.

Президент США Дональд Трамп пригрозив вийти з Північноамериканської зони вільної торгівлі (NAFTA), якщо не буде укладено нову угоду. Про це він заявив в інтерв`ю Fox News.

"Або по ній буде укладено нову угоду, яка буде чесною стосовно Америки, або вона буде припинена", – наголосив американський президент.

Раніше США, Канада та Мексика вирішили домовитись про нові умови Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, які мають узгодити вже цього року.

Як відомо, Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою, США та Канадою у 1994 році. Вона досі є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в 478 млн. чоловік і сукупним ВВП у розмірі 20,7 трлн. дол. США, тобто близько 30% світового ВВП.

У ході передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв розірвати договір NAFTA і висловлював думку, що "це найгірша торгова угода, що була колись укладена" Вашингтоном. Трамп вирішив не припиняти співпрацю в рамках цієї угоди, але має намір домагатися вигідніших умов торгівлі для США.

схожі новини