Новини 12:44

InformNapalm назвав сім типів безпілотників, які РФ використовує на Донбасі

Російський БПЛА активно використовувався починаючи з операції по захопленню Криму.

Росія періодично агресивно порушує повітряний простір України, запускаючи розвідувальні безпілотні літальні апарати (БПЛА) над українською територією, зокрема, на Донбасі. Відповідні докази опублікували волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

За період 2014-2017 років волонтери зібрали інформацію і докази використання РФ проти України щонайменше 7 типів російських БПЛА.

Серед них безпілотники: Гранат-1, Гранат-2, Форпост, Елерон-3СВ, Застава, Тахіон та Орлан-10. Остання модифікація в списку доказів зустрічається найчастіше. Адже спектр застосування російського багатофункціонального безпілотного комплексу Орлан-10 доволі широкий. Він не тільки може вести розвідку об’єктів та місцевості, а й може входити до складу комплексу РЕБ РБ-341В «Леєр-3» Збройних сил РФ для подавлення наземних засобів зв’язку. Комплекс також не раз фіксували на окупованій території Донбасу.

Волонтери команди “Армія SOS” надали нові докази численних порушень повітряного простору України Російською Федерацією. Звіт волонтерів ґрунтується на дешифровці інформації з флеш-накопичувача російського БПЛА Орлан-10 (бортовий № 10332).

Цей борт 6 листопада 2016 року впав неподалік від населеного пункту Мелекіне Первомайського району Донецької області в акваторії Азовського моря. Логи польотів безпілотника свідчать, що він не раз проводив розвідку української території, починаючи з 2014 року.

Згідно зі звітом, російський БПЛА активно використовувався починаючи з операції по захопленню Криму. Також він здійснював розвідувальні польоти в районі українських населених пунктів Бердянське, Виноградне, Калинівка, Лебединське, Маріуполь, Покровське, Приморське, Піонерське, Сопине, Сартана, Саханка, Талаківка, Широкине.

Запускали БПЛА з точок в окупованому Криму, а також з військових полігонів РФ у Краснодарському краї та Волгоградській області Росії.

Раніше волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm встановили чергові підтвердження поставок на окуповану частину українського Донбасу російських безпілотних літальних комплексів. Зокрема, російські беспілотники “Орлан-10”, “Тахіон” і “Елерон-3СВ” були зафіксовані на базі ТОВ “Лаа-Транс” “Транспеле” в окупованому Луганську. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...