Новини 12:51

"Paradise Papers". Журналісти показали, як Кремль інвестував у Facebook і Twitter

Газпром потужно профінансував офшорну компанію, яка співпрацювала з DST Global по великим інвестиціями в соцмережі.
Один із важливих інвестор Twitter та Facebook мав фінансові зв'язки з двома державними компаніями РФ. Про це йдеться у так званих "Paradise Papers" ("Райських паперах"), оприлюднених Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань.

«Одна з компаній, що належать Кремлю, ВТБ Банк, непомітно перерахував 191 мільйон доларів у інвестиційний фонд DST Global, який використовував ці гроші для придбання великої частки в Twitter у 2011 році», - йдеться у документах, оприлюднених журналістами-розслідувачами.

«Підконтрольна компанія Кремля - енергетичний гігант "Газпром" потужно профінансував офшорну компанію, яка співпрацювала з DST Global по великим інвестиціями в Facebook», - йдеться у документах.

Журналісти вказують, що засновник DST Global, російський мільярдер Юрій Мільнер, та інші партнери отримали значні прибутки, коли вони продали свої акції після першого публічного розміщення Facebook у 2012 році та Twitter в 2013 році.

«Немає жодних ознак того, що Кремль отримав вплив на Twitter або Facebook, або отримав внутрішню інформацію про компанії в результаті інвестицій, пов'язаних з Мільнером», - вказують дослідники, додаючи, що зв'язок між колишнім фінансовим інтересом Кремля у американських соцмережах та втручання у президентські вибори не спростований.

Про фінансовий зв'язок мільйонера з Twitter та Facebook було відомо раніше, «райські папери» розкрили причетність Кремля до цих відносин.

Нагадаємо, 5 листопада о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців. Зокрема, розслідування журналістів показало, що колишній соратник екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію «TUC limited» замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро. 

Навесні цього року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили проект «Панама Пейперз», отримали доступ до нових документів. Нове глобальне журналістське розслідування назвали «Paradise Papers» або «Документи з райських островів». Цього разу журналісти проаналізували дані про власників офшорних компаній з двох десятків юрисдикцій. Вони розташовані переважно на невеликих екзотичних островах.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...