Новини 12:33

В Україні відтермінували введення обмеження на кількість закордонних посилок

Згідно з законом, обмеження на посилки, які не обкладаються податком, вступлять в силу з 1 січня 2019 року.

В Україні перенесли введення обмеження на кількість отриманих закордонних посилок, які не оподатковуються, на 2019 рік. Про це йдеться в прикінцевих положеннях закону про зміни до Податкового кодексу, опублікованому 30 грудня 2017 року в "Голосі України".

Так, згідно з законом, обмеження вступлять в силу з 1 січня 2019 року.

Слід зазначити, що не будуть обкладатися податком не більше трьох посилок протягом календарного місяця вартістю до 150 євро. З четвертої посилки такі відправлення будуть обкладатися ПДВ (20%), митом (10%) і акцизом.

Проте вже з 1 січня 2018 року набули чинності зміни правил безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 150 євро (в аеропортах - до 1000 євро і вагою до 50 кг. Нові правила діють для тих, хто був відсутній в Україні більше доби і в'їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин.

Нагадаємо, що у грудні українські найбільші поштові оператори звернулися до президента Петра Порошенка з проханням ветувати закон щодо обмежень на посилки. За словами в. о. генерального директора ПАТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського, набуття чинності закону, що скорочує до трьох кількість міжнародних поштових відправлень, з яких не стягується податок на додану вартість, унеможливить роботу експрес-перевізників і поштових операторів.