Новини 22:52

У Порошенка підбили підсумки роботи Тристоронньої контактної групи

Також були визначені завдання на 2018 рік.

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з представниками України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та її робочих підгрупах. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, були обговорені результати діяльності ТКГ у минулому році та визначені пріоритети і завдання на 2018 рік.

«Глава держави подякував представникам України у ТКГ за чітке відстоювання національних інтересів та професійну і самовіддану роботу заради відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», - йдеться у повідомленні.

Тим часом про підсумки зустрічі розповіла також віце-спікер Ради і представниця України в ТКГ Ірина Геращенко.

«Ретельно проаналізували нашу роботу в 2017. Звірили годинники щодо задач на 2018… Нашими ключовими задачами на 2018 рік є: першочергове виконання безпекового і гуманітарного блоку, вимога дотримання тиші , сталий мир, звільнення всіх незаконно утримуваних, активізація роботи по пошуку зниклих безвісти, вимога відкриття КПВВ "Золоте", відведення важкої зброї від лінії зіткнення, ми й надалі очікуємо від СММ ОБСЄ створення постійно діючих спостережних пунктів і роботи за схемою 24/7. Також українська сторона й надалі наполягатиме на створенні групи по кордону, яка має вже зараз обговорювати питання повернення нашого контролю над україно-російським кордоном, й вже зараз на кордоні має безперешкодно працювати місія СММ ОБСЄ. Це ми вимагатимемо в Мінську знову і знову», - наголосила віце-спікер.

«Звичайно, під час зустрічі з президентом говорили й про можливість введення миротворчої місії на Донбас, й про інші актуальні питання, як то відновлення інфраструктури Донбасу, реінтеграцію, розмінування , протидію гібридній і інформаційній війні, боротьбу за уми українців, що залишилися на окупованій території . Ми будемо боротися за повернення територій і за людей там. Бо це - наші громадяни», - підсумувала Геращенко.

Нагадаємо, Тристороння контактна група працює з червня 2014 року. Це група представників України, ОБСЄ та Росії, що була сформована як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. Наприкінці 2017 року сторонам вдалося домовитися про так зване новорічне перемир'я на Донбасі. Крім того, завдяки переговорам ТКГ відбулося звільнення українських заручників. Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Натомість було звільнено  73 українці.

Новини RedTram

Loading...