Новини 17:07

У Міноборони відреагували на заяву Путіна щодо повернення військової техніки з Криму

За словами речника, у президента РФ просто почалася передвиборча кампанія.

Заява президента Росії Владіміра Путіна про можливу передачу Україні військової техніки з окупованого Криму – це «передвиборна інформаційна кампанія». Про це заявив речник Міністерства оборони України Максим Праута.

 

«Її метою (кампанії – ред.) є поліпшити імідж його (Путіна – ред.) серед своїх виборців і міжнародного співтовариства. В даний час та інформація, яка була озвучена, може бути розцінена як один з аргументів цієї кампанії. Разом з тим хочу сказати, що Російська Федерація буде нести відповідальність за свої незаконні дії у міжнародних судах, оскільки, як ми знаємо, Україна звернулася в міжнародні суди з відповідними позовами про відшкодування того майна, яке залишилося на незаконно анексованій території Криму», – сказав Праута.

 

Також він зазначив, що вище військово-політичне керівництво України буде приймати рішення щодо того, чи погоджується Україна на пропозицію Володимира Путіна про передачу техніки.

 

Нагадаємо, 11 січня президент РФ Владімір Путін заявив, що Росія готова передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму.

 

Після анексії Криму в 2014 році Росія почала передавати Україні захоплену техніку. Тоді українські військові заявляли, що техніка, яку повертають – "непридатна до використання". Однак після вторгнення на Донбас така передача була припинена. 15 квітня 2014 року тодішній заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов заявив, що Міністерство оборони РФ призупинило передачу Україні озброєння і військової техніки з Криму. На той момент було передано 389 одиниць бронетехніки, зокрема вісім вертольотів і три бойових кораблі. 5 липня 2014 року в МЗС РФ заявили, що припиняють передачу Україні озброєнь і техніки з Криму до «повного припинення українськими силовиками бойових дій».

 

Наразі в Криму залишилося 17 кораблів, катерів і суден, зокрема й 11 бойових кораблів, серед яких великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», корабель управління «Славутич», протичовнові корвети «Тернопіль» і «Луцьк», морські тральщики «Черкаси» і «Чернігів», великий підводний човен «Запоріжжя», рятувальний буксир «Кременець» та інші.

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...