Новини 22:52

В окупованому Криму суд залишив у СІЗО кримського татарина, якого побили під час затримання

Увечері чоловікові пред'явили звинувачення за відсутності адвоката.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму в п'ятницю, 2 лютого, відхилив апеляцію захисту Ісмаїла Рамазанова на рішення суду першої інстанції обрати кримському татарину запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО на 30 діб. Таким чином, Рамазанов пробуде в слідчому ізоляторі до 21 лютого.

 

Суд відхилив всі клопотання адвоката Рамазанова Олексія Ладіна: про ведення аудіофіксації процесу, про те, щоб вивести його підзахисного з "клітки", і про допит брата Рамазанова як свідка обшуку в будинку.

 

На засіданні Ладін акцентував увагу на тому, що з моменту фактичного затримання Рамазанова (о 5-й ранку 24 січня) пройшло понад 10 діб, а слідчий Аліса Глухова досі не пред'явила його підзахисному звинувачення. Відповідно до російського законодавства, якщо протягом 10 діб підозрюваному не пред'являють звинувачення, його повинні випустити з СІЗО.

 

Станом на вечір 2 лютого Рамазанов перебуває в слідчому ізоляторі. Слідчий Глухова сьогодні ввечері пред'явила звинувачення Рамазанову за відсутності адвоката.

 

Ладін має намір оскаржити рішення Верховного суду і дії слідчого.

 

Нагадаємо,  23 січня група "Кримська солідарність" повідомила, що в окупованому Криму силовики прийшли з обшуками до двох кримських татар – Мухсіна Джамбаза та Ісмаїла Рамазанова. Окупанти прийшли до продавця кавунів Рамазанова о 4.00, а вже о 7.00 відвезли його до Слідчого комітету РФ у Сімферополі. Його звинувачують в «пропаганді екстремізму» в месенджерах. Під час обшуку в Рамазанова нібито знайшли патрони. Батько затриманого стверджує, що пакет з патронами від пістолета Макарова його синові підкинули.

 

Також згодом стало відомо, що після обшуку російські силовики побили Рамазанова.

схожі новини