Новини 2018-03-22 08:22

У Франції розпочали офіційне розслідування щодо Саркозі

Зазначається, що перебувати під "офіційним розслідуванням" у Франції означає, що проти підозрюваного знайдена достатня кількість доказів правопорушень.

У Франції розпочали офіційне розслідування щодо колишнього президента Ніколя Саркозі, якого підозрюють в отриманні незаконного фінансування його виборчої кампанії від лівійського диктатора Муаммара Каддафі. Про це пише ВВС.

 

Зазначається, що Саркозі 22 березня звільнили після двох днів допиту в Центральному офісі по боротьбі з корупцією та фінансовими правопорушеннями в Нантері.

 

"Політика розпитували про фінансування його кампанії у 2007 році. Саркозі загрожують звинувачення у незаконному фінансуванні кампанії, незаконному присвоєнні лівійських державних коштів та пасивній корупції", – йдеться в повідомленні.

 

За даними France 24, перебувати під "офіційним розслідуванням" у Франції означає, що проти підозрюваного знайдена достатня кількість доказів правопорушень, тому розслідування може продовжуватися та, ймовірно, буде передане до суду.

 

Згідно з повідомленням, 20 березня поліція допитала Бріса Ортефе – одного з наближених до Саркоз таі колишнього міністра в його уряді.

 

Водночас екс-президент Франції заперечує звинувачення. Він стверджує, що його лівійські обвинувачі хочуть помститися за його рішення розгорнути французькі військові літаки під час повстання, унаслідок якого у 2011 році було повалено Каддафі.

 

Нагадаємо, 20 березня в Франції поліція затримала колишнього французького президента Ніколя Саркозі в рамках провадження щодо незаконного фінансування його виборчої кампанії владою Лівії. Згодом стало відомо, що екс-президент отримав особливий дозвіл та близько опівночі зміг повернутися додому. 

схожі новини