Новини 11:41

Хіматака на Скріпаля. ОЗХЗ відкинула пропозицію РФ про спільне розслідування

Зазначається, що 15 країн не підтримали ініціативу Росії, у тому числі США та країни Європи.

У Гаазі під час закритого засідання виконавчої ради Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) не підтримали пропозицію Росії щодо спільного розслідування отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії у британському місті Солсбері. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що пропозицію РФ підтримали п'ять країн-членів виконавчої ради, а саме Китай, Азербайджан, Судан, Алжир та Іран.

 

Зокрема, 15 країн відкинули пропозицію Росії, у тому числі США та країни Європи. Ще 17 країн утрималися.

 

Так, на зустрічі були присутні представники 38 з 41 країн.

 

Крім того, представник Росії при ОЗХЗ Алєксандр Шульгін підтвердив, що голосування було втрачено.

 

Нагадаємо, 5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде про нібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.  

 

Як повідомлялося, Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) повідомила, що результати експертизи щодо токсичної речовини, якою були отруєні колишній шпигун Сєргєй Скріпаль та його дочка, слід очікувати на початку наступного тижня. 

 

3 квітня експерти з хімічної лабораторії Porton Down, що у Великій Британії не змогли встановити, де була виготовлена нервово-паралітична речовина "Новичок", якою отруїли екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньку Юлію. Для того, щоб визначити походження речовини, потрібні інші матеріали, деякі з них - розвідувальні дані, доступ до яких має уряд. У Міністерстві закордонних справ Британії відповіли тим, що вони все ще переконані, що за атакою у Солсбері стоїть Росія, оскільки мають ширші дані розвідки.

 

Раніше виконавча рада Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила про проведення  4 квітня зустрічі щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері. 

 

30 березня Юлія Скріпаль, дочка колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля, яка прийшла до тями після отруєння, почала їсти та пити. У лікарні Salisbury NHS Foundation Trust розповіли, що стан дівчини швидко покращується і більше не оцінюється як критичний.

 

29 березня BBC повідомило, що Юлія Скріпаль, дочка колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, яких отруїли на території Великої Британії, прийшла до тями та почала розмовляти.

 

Раніше стало відомо, що Юлія Скріпаль вийшла з критичного стану. 

схожі новини