Новини 16:45

ОЗХЗ почала розслідування хіматаки в Сирії

У заяві організації зазначається, що попередній аналіз уже проведено, експерти продовжують займатися вивченням інциденту.

Організація із заборони хімічної зброї(ОЗХЗ) розпочала розслідування нещодавньої хімічної атаки в сирійському місті Дума. Про це йдеться в офіційні заяві генерального директора ОЗХЗ Ахмета Узюмджю.

 

У заяві, зокрема, зазначається, що попередній аналіз уже проведено, експерти продовжують займатися вивченням інциденту.

 

Узюмджю висловив крайню стурбованість повідомленнями про можливу хіматаку, але зауважив, що факт застосування хімічної зброї ще тільки варто встановити.

 

Повідомляється, що Ситуаційний центр ОЗХЗ провів попередній аналіз повідомлень про застосування хімічної зброї відразу після того, як такі повідомлення стали з'являтися.

 

"Місія зі з'ясування фактів (FFM) знаходиться в процесі збору інформації з усіх можливих джерел, щоб визначити, чи мало взагалі місце застосування хімічної зброї", - заявив Узюмджю.

 

Зараз очікується, що FFM доповість про результати свого розслідування країнам, які підписали Конвенцію по забороні хімічної зброї (тобто всім 192 країнам-членам ОЗХЗ).

 

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Рада безпеки ООН у понеділок, 9 квітня, проведе екстрене засідання через хімічну атаку в Сирії.

 

Водночас міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан назвав повідомлення про хіматаку на мирне населення "вкрай тривожними".

 

 Як повідомлялося 8 квітня, щонайменше 150 людей загинули отруївшись токсичним газом, який був скинутий на Думу. Це місто - останнє в східній Гуті, яке досі контрольоване повстанцями. 

 

Згодом президент США Дональд Трамп назвав президента Сирії Башара Асада твариною після хімічної атаки в Сирії та заявив, що Росія та Іран заплатить велику ціну за його підтримку. 

 

схожі новини