Новини 15:14

Джонсон відреагував на результати дослідження ОЗХЗ щодо отруєння Скріпаля

За словами глави британського МЗС, Британія попросила поширити звіт усім державним сторонам ОЗХЗ, включаючи РФ.

Міністр закордонних справ Великої Британії прокоментував результати дослідження Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) щодо отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки у британському місті Солсбері. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті британського уряду. 

 

За його словами, ОЗХЗ підтвердила висновки Британії стосовно тотожності токсичних хімічних речовин, використаних під час нападу не екс-агента та його доньки та госпіталізації британського поліцейського.

 

"Це був нервовий агент військового класу - "Новичок", - зауважив він.

 

За його словами, даний висновок базується на тестуванні "у чотирьох незалежних та дуже авторитетних лабораторіях у всьому світі". 

 

"Не може бути сумнівів у тому, що саме було використано, і немає альтернативного пояснення того, хто несе відповідальність. Лише Росія має відповідні засоби, мотив та дані", наголосив глава британського МЗС.

 

Крім того він додав, що Лондон запросив ОЗХЗ перевірити усі зразки, щоб забезпечити суворе дотримання міжнародних протоколів хімзброї.

 

"Ми ніколи не сумнівались в аналізі наших вчених у Портоні Дауні", - додав він.

 

Так, в інтересах прозорості Британія попросила поширити повний звіт усім державним сторонам ОЗХЗ, включаючи Росію.

 

Також Джонсон наголосив, що Кремль повинен дати відповіді.

 

"Використання такого виду зброї ніколи не може бути виправданим і повинно закінчитися", - підсумував міністр.

 

Нагадаємо, 12 квітня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у четвер, 12 квітня, оприлюднила результати розслідування у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері.  Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною. Зазначається, що  організація "підтверджує висновки британського розслідування, що стосуються речовини, застосованої в Солсбері".

 

Як повідомлялось, у Гаазі під час закритого засідання виконавчої ради Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) не підтримали пропозицію Росії щодо спільного розслідування отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії у британському місті Солсбері. 

 

5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде про нібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.  

 

29 березня BBC повідомило, що Юлія Скріпаль, дочка колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, яких отруїли на території Великої Британії, прийшла до тями та почала розмовляти.

 

Раніше стало відомо, що Юлія Скріпаль вийшла з критичного стану. 

 

23 березня у Великій Британії суддя заявив, що токсин військового класу, яким здійснили хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєрєгєя Скріпаля Росії і його доньку у Солсбері, може поставити під загрозу їхню розумову дієздатність.

 

22 березня у Великій Британії доставили до лікарні другого поліцейського, який розслідував отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

схожі новини